»

Print this Příspěvek

Logická olympiáda 2018

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2018

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou ČR založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:
Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy.
Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy.
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).
Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.Harmonogram soutěže:

Základní kolo proběhlo pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol ve dnech 1. – 7. října 2018
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. – 14. října 2018
kategorii A1, A2: žáci 1. a 2. třídy základní školy ve dnech 22. – 28. října 2018

V základním kole soutěžící vyplnili krátký on-line test. Délka testu je 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B – soutěžící řeší doma nebo ve škole. Nejlepší řešitelé z kategorií A, B postupovali do krajských kol.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2018 – VÝSLEDKY

Kategorie 3. – 5. ročník – celkem se v kraji Vysočina do soutěže zapojilo 582 řešitelů.  Nejúspěšnější řešitelkou z naší

školy byla Vanda Venhodová.

Kategorie 6. – 9. ročník – celkem se v kraji Vysočina do soutěže zapojilo 1 111 řešitelů. Nejúspěšnější řešitelé z naší školy:

Matěj Janecký, Natálie Zikmundová, Michaela Iranová.

DOMOVSKÁ STRÁNKA SOUTĚŽE ZDE.

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2018/10/21/logicka-olympiada-2018/