Školní poradenské pracoviště (ŠPP)

ZŠ a MŠ Čáslavice

ŠPP zajišťuje: Úzce spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou a dalšími externími odbornými pracovišti. Jeho úkolem a cílem je posilovat pozitivní atmosféru ve škole a zajišťovat metodické, konzultační, informační a poradenské služby pro děti, rodiče, pedagogické i nepedagogické pracovníky školy.

Jeho základními aktivitami jsou poradenské služby v těchto oblastech:

1. Prevence rizikového chování dětí (speciální pedagog, metodik prevence, třídní učitelé)

2. Péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami (speciální pedagog, výchovný poradce, třídní učitelé, učitelé předmětů, asistenti pedagoga)

3. Poradenství v oblasti budoucího vzdělávání (kariérový poradce)

4. Péče o nadané děti (speciální pedagog, výchovný poradce, třídní učitelé, učitelé předmětů, kariérový poradce)

5. Pomoc dětem, které potřebují velkou podporu při osvojování si učiva (speciální pedagog, výchovný poradce, třídní učitelé, učitelé předmětů, asistenti pedagoga)

6. Metodické a odborná pomoc pedagogům a asistentům pedagoga, kteří na naší škole působí (speciální pedagog, metodik prevence, výchovný poradce).

7. Pomoc a podpora rodičům našich žáků či žákům, pokud o ni požádají (kariérový poradce, speciální pedagog, metodik prevence, výchovný poradce, asistenti pedagoga, třídní učitelé).

8. Řešení problémů s příliš častou omluvenou docházkou (výchovný poradce, třídní učitel)

Vedoucí ŠPP:

ředitel Mgr. Petr Blecha: blechazscaslavice@gmail.com

tel: 568 883 177, 603 147 735

Výchovný poradce, speciální pedagog:

Mgr. Kamila Veselá, vesela@zscaslavice.cz ,tel: 774 750 046

Kariérový poradce:

Mgr. Dana Sýkorová sykorova@zscaslavice.cz , tel.: 603 112 520

Metodik prevence:

Dočasně zastupující za MD – Mgr. Ivana Kulhánková

kulhankova@zscaslavice.cz , tel: 737 632 234

Součástí týmu ŠPP jsou i třídní učitelé a další učitelé předmětů, asistenti pedagog a vychovatelé ve školní družině.

WWW stránky školy: www.zscaslavice.cz

Nebojte se nás kontaktovat osobně, telefonicky, emailem. Domluvte si dle potřeby s námi konzultaci k danému problému.

_______________

Každému připadají hvězdy jiné. Tomu, kdo cestuje, ukazují cestu. Pro jiného jsou to jen světélka na nebi. Pro vědce je to problém k řešení.“

Antoine de Saint-Exupéry francouzský letec a spisovatel 1900 – 1944

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/skolni-preventivni-program/uvod/