«

»

Čer 05

Print this Příspěvek

Dějepravné soutěžení

V pondělí 30. května 2022 proběhl již 16. ročník Dějepravného soutěžení, což je historické zápolení pro týmy žáků 8. a 9. tříd základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Tentokrát jsme se přenesli do doby středověku, neboť téma bylo Za časů Elišky Přemyslovny. Naši školu letos reprezentovalo družstvo 6 žáků ve složení Kateřina Kosmáková, Miloš Krotký a Jakub Dvorský z 9. třídy a Pavla Štorková, Lukáš Durda a Matyáš Kvapil z 8. ročníku. Jejich tým šel do soutěže pod názvem Sádecká družina.

Soutěž, které se zúčastnilo 23 družstev, probíhala v prostorách i okolí třebíčského zámku a baziliky. Samotné soutěžní zápolení spočívalo v plnění úkolů na jednotlivých stanovištích, kterých bylo celkem 23.

Naše družstvo ukázalo bojovnost a připravenost na soutěž, takže v tak velké konkurenci nakonec tým Sádecká družina získal úžasné 3. místo a prokázal, že i malá vesnická škola může v takové náročné soutěži obstát.

Mgr. Ivana Kulhánková

 

P1190977 P1200039 P1200047

 

Více fotografií ZDE.

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2022/06/05/dejepravne-soutezeni-7/