«

»

Čer 13

Print this Příspěvek

Noc ve škole a Šipkovaná

Ze dne 10. na 11. 6. spali žáci prvního a šestého ročníku ve škole. Žáci 6. ročníku si pro prvňáčky připravili šipkovanou. Trasa vedla od školy ke starému fotbalovému hřišti, odtud podél nového hřiště, rybníků Štompil a Nový ke starému koupališti, kde čekal na malé děti ukrytý poklad. Na jednotlivých zastávkách, kterých bylo celkem osm, museli prvňáčci dokázat svou zručnost (střílení z luku do terče, házení míčků do kbelíku, skákání v pytli, zdolání překážkové dráhy…), ale také museli uplatnit své školní znalosti (poznávání zvířat podle zvuku, určování rostlin, seřazení číslic…). Jakmile děti splnily zadané úkoly, dostaly od šesťáků na každém stanovišti kousek mapy, která je zavedla k pokladu. Po najití pokladu se žáci obou ročníků ještě společně vyfotili a pak se vydali k fotbalovému hřišti, kde pro nás pan školník přichystal dřevo a pruty na opékání párků.

Mgr. Kateřina Matoušková

stažený soubor

Více fotografií ZDE.

 

 

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2022/06/13/noc-ve-skole-sipkovana/