»

Pro 16

Print this Příspěvek

Mozkoherna

Dne 28. listopadu 2023 se žáci 3. – 5. ročníku zúčastnili naučno – poznávacího programu Mozkoherna. Seznámili se a vyzkoušeli si různé hry a hračky, které rozvíjí logické myšlení. Dětem se líbil přístroj na trénink koncentrace. EEG čelenka snímala mozkové vlny, které při soustředění dávaly pokyn kuličce na herní konzoli k pohybu. Úroveň koncentrace byla zobrazena na monitoru.

Postřeh a rychlost reakcí si děti mohly otestovat při hrách na Sunballu, kde si zahrály ping-pong. Rozhýbaly svůj mozek s mozkohračkami. Jsou to moderní chytré hry z celého světa pro jednoho i více hráčů. Jejich obrovskou výhodou jsou jednoduchá pravidla, nastavitelné úrovně obtížnosti a zábavné trénování mozku. Trénují soustředění, posilují paměť, rozvíjí mentální schopnosti a zlepšují jemnou motoriku.

Mozkoherna se žákům velmi líbila a určitě si ji rádi zopakují.

IMG_4766 IMG_4800 IMG_4811

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2023/12/16/mozkoherna/