↑ Return to Soutěže a olympiády

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou ČR založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je vyhlášena pro následující kategorie:

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy.
Kategorie A2: žáci 2. třídy základní školy.
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída).
Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.Harmonogram soutěže:

STRÁNKY SOUTĚŽE.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2022 – VÝSLEDKY
Z naší školy se v tomto roce zapojilo 10 žáků. Nejlepšími řešiteli byli
Elena Fišerová z 1. ročníku, Matěj Javorek z 2. ročníku, Matyáš Slatinský z 5. ročníku, Jonáš Jeřábek z 6. ročníku,
Jan Martének ze 7. ročníku a Tadeáš Parkan z 8. ročníku.
Děkujeme všem, kteří našli odvahu zapojit se do této soutěže, řešit netradiční úkoly a reprezentovat naši školu.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2018 – VÝSLEDKY

Kategorie 3. – 5. ročník – celkem se v kraji Vysočina do soutěže zapojilo 582 řešitelů.  Nejúspěšnější řešitelkou z naší

školy byla Vanda Venhodová.

Kategorie 6. – 9. ročník – celkem se v kraji Vysočina do soutěže zapojilo 1 111 řešitelů. Nejúspěšnější řešitelé z naší školy:

Matěj Janecký, Natálie Zikmundová, Michaela Iranová.

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/souteze-olympiady/logicka-olympiada/