↑ Return to Soutěže a olympiády

Matematická soutěž Pythagoriáda

Pythagoriáda je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku – není tedy nutné být matematickým talentem. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Pravidla soutěže upravují propozice. Obsah úloh nepřesahuje výstupy z RVP.

Od školního roku 2019/2020 přebírá soutěž ZŠ Brno, Sirotkova 36, 616 00 Brno-Žabovřesky. Za koordinaci a přípravu úloh bude zodpovědná paní  Mgr. Marcela Cvrkalová cvrkalova@zssirotkova.cz.

Termíny soutěžních kol: školní kola: pro 5. – 8. ročník ZŠ a odp. roč. víceletých gymnázií 20. – 29. 1. 2020
                                        okresní kola: pro 5. – 8. ročník ZŠ a odp. roč. víceletých gymnázií 24. – 26. 3. 2020

Propozice soutěže na školní rok 2019-2020

Organizační řád Pythagoriády