«

»

Pro 16

Print this Příspěvek

Vídeň 2018

Dne 26. 10. 2018 se žáci osmého (17 dětí) a devátého (13 dětí) ročníku zúčastnili exkurze do Vídně, akce byla dobrovolná. Cestovali jsme s třebíčskou cestovní kanceláří Voma, jejíž autobus nás vyzvedl v Čáslavicích po půl šesté. Cesta trvala přibližně tři hodiny. Kolem půl desáté nás autobus vysadil v centru Vídně u přírodopisného muzea, odkud jsme se s průvodcem cestovní kanceláře vydali ke chrámu sv. Štěpána. Zde měli žáci 20 minut rozchod na prohlídku chrámu a poté jsme (už bez průvodce) vyrazili k císařské kapucínské hrobce, ve které jsou pohřbíváni členové habsburské dynastie od roku 1633 do současnosti. K vidění je zde celá řada zajímavých sarkofágů s ostatky panovníků i jejich příbuzných. Asi nejhonosnější sarkofág patří Marii Terezii a jejímu muži, Františku Štěpánu Lotrinskému. Po prohlídce hrobky jsme se vídeňským metrem vydali k letnímu sídlu rakouských panovníků, k zámku Schönnbrunn, kde jsme si prohlédli velkolepé zámecké zahrady, a žáci dostali hodinu rozchod v části zvané Irrgarten (bláznivá zahrada) s pověstným zahradním labyrintem. Poté jsme se metrem opět přesunuli do centra Vídně. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou přírodovědného a uměleckohistorického muzea na tereziánském náměstí. Vzhledem k tomu, že 26. 10. je v Rakousku státní svátek, měli žáci většinu vstupů zdarma nebo za výrazně snížené vstupné.

 

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2018/12/16/viden-2018/