«

»

Čec 02

Print this Příspěvek

Pasování na čtenáře

V pondělí 28. června proběhlo na obecním úřadě slavnostní setkání žáků 1. třídy  s  rytířem z Království čtenářů, aby je pasoval svým mečem na čtenáře. Vždyť pro prvňáčky i jejich rodiče nebylo vůbec jednoduché popasovat se se čtením v tomto podivném covidovém roce.  V úvodu setkání žáčci zazpívali písničky, zahráli divadlo a předvedli, jak se jim čtení daří. Potom rytíři i přítomným rodičům a prarodičům slavnostně slíbili, že se budou o knížky hezky starat a pravidelně číst, neboť jak v úvodu zazpívali: knížky jsou naši přátelé, slovy nám duši hladí, smutné anebo veselé, vždycky nám dobře radí.  Za svoji celoroční snahu byli odměněni krásnou knížkou, pamětním listem a šerpou z rukou pana ředitele a pana starosty.

199788977_2947384788868038_583589458305585808_n

 

Vážený pane rytíři

holky, kluci z 1. třídy děkují Vám velice,
že jste v duchu Slabikáře pasoval je na čtenáře.

Už umíme číst! Co teď přát si víc?

Snad aby všem hezky bylo, nikoho nic nezlobilo.
Kéž i Vám se šťastně vládne,
s pohodičkou všechno dáte…

Společně se radujeme,
ještě jednou děkujeme!

Permanent link to this article: http://www.zscaslavice.cz/2021/07/02/pasovani-ctenare-3/